Aftersale

V 22|10.12.2013

Amsterdam Book Auctions komt met een daverende verrassing:
Een van de eerste wetenschappelijke studies over de Egyptische Piramiden. De Pyramids of Gizeh geheten. Het verscheen in 1839 in een loodzwaar en buitenmodel formaat (Elephant Folio) en bevatte voor die tijd een schat aan onbekend materiaal. Maar ook de illustraties waren alleszins sensationeel. Dat waren litho’s geïnspireerd op het werk van een kunstenaar die ter plekke voorstudies had gemaakt. Zijn naam was E.J. Andrews. Het is niet alleen aan hem te danken dat er uiteindelijk 59 op steen getekende illustraties tot stand kwamen. De lithografie was een nog jong medium en werd op veel plaatsen nog niet toegepast. Het werken met nieuwe materialen en de noodzaak om nieuwe technieken te ontwikkelen, moet een hels karwei zijn geweest. Het resultaat mag na bijna een eeuw nog altijd gezien worden. Ook letterlijk. Dit is nu mogelijk geworden doordat een gelukkig toeval een exemplaar van J.S. Perring’s monumentale standaardwerk ons in handen heeft gespeeld. Het zal niemand verbazen dat de Pyramids of Gizeh een uiterst zeldzaam werk is geworden. Ooit is het voor US $ 23.000 geveild. Wij willen met de huidige recessie in ons achterhoofd zo’n bedrag niet te vragen. Maar gezien de belangrijkheid en de zeldzaamheid lijkt ons een taxatie van 4500 euro een redelijk uitgangspunt. Naast dit klapstuk zijn er nog diverse andere boeken over Egypte op de komende veiling te zien.

Geveild zal worden:
Bullet Wetenschap, Technologie en Boekwetenschap. Een grote collectie Ornithologie, ruim 50 kavelpakketten bestaande uit honderden boeken, plaatjes en andere naslagwerken over vogels. Van pinguïnatlasje tot schitterende platenatlassen van Audubon; alles binnen dit genre komt aan bod.

Bullet Een ruime collectie Geschiedenis, Architectuur en Topografische literatuur. O.a. jaargangen Panorama rond de eerste wereldoorlog, een leuk lot Amsterdam en een grote verzameling Keesings Historisch Archief.

Bullet Kunst-, Muziek- en Fotografieboeken veelal van uitermate goede kwaliteit. Waaronder een mooi lot Anton Pieck en een aantal andere fraaie geïllustreerde werken, zoals The Secret Teachings of All Ages. An Encyclopedic Outline of Masonic, Hermetic, Qabbalistic and Rosicrucian Symbolical Philosophy. Bijzonder is het genummerde en gesigneerde Dr. H.P. Berlage en zijn werk.

Bullet Literatuur en Poëzie. Het hoogtepunt binnen deze categorie is uiteraard de echte eerste druk van Het Achterhuis van Anne Frank.

Bullet Stripalbums en Plaatjesalbums. Deze keer wordt het overgrote deel vertegenwoordigd door zeldzame kinderboeken zoals De Avonturen van Flipje en zijn Vriendjes en Edmund Dulac’s Book of Fairy Tales of the Allied Nations.

Bullet Antieke Kaarten en Prenten. In deze categorie het zeldzame Atlas der Nederlandsche bezittingen in Oost-Indië. Een fraaie portfolio met 14 kaarten, de grootste ooit gemaakt van koloniaal Indonesië.

Bullet Bijzondere antieke boeken en manuscripten Naast Perrings ’The Pyramids of Gizeh from actual survey and admeasurement wordt een uitgebreide collectie Egyptologie door ons geveild. Uiteraard bieden wij u een keur aan antiquare boeken. Maar dat is nog niet alles. Trots zijn we op de uitzonderlijke verzameling zeldzame geïllustreerde kinderboeken. De eerste blik op deze collectie bezorgde ons kippenvel over ons hele lichaam: chromolithografie op zijn mooist…

Bullet Curiosa en Antiek met o.a.: oude reclameborden, bijzonder speelgoed, puzzels, bordspelen, opgezette dieren, zilver, tegels, blikken, Delfts blauw, vazen, vintage objecten, Art-Deco meubeltjes, bieretiketten, beeldjes, glaswerk, keramiek, en vele andere aparte en opvallende kavels.

Bullet In de categorie Beeldende Kunst een aantal magnifieke affiches, waaronder enkele prachtige op steen gedrukte exemplaren. Werk van Steinlen een fraai bronzen beeldje en andere unica.

Resultaten van deze veiling

0001-0500 Boeken - Bibliografie, Letterkunde [1]
0501-1000 Boeken - Wetenschap en Technologie [55]
1001-1500 Boeken - Geschiedenis en Topografie [21]
1501-2000 Boeken - Kunst en Geïllustreerd [35]
2001-2500 Boeken - Literatuur en Poëzie [9]
2501-3000 Boeken - Kinderboeken, Strips en Plaatje [31]
3501-4000 Kaarten, Atlassen, Prenten en Fotografie [4]
4001-4500 Boeken - Antiquarisch [92]
4501-5000 Curiosa, Antiek & Efemera [82]
5001-5500 Beeldende Kunst, Fotografie en Affiches [17]

Totaal aantal kavels [347]