V 23|25.2.2014

Veiling 23 - Boeken, Antiek, Affiches, Zilver, Tegels en andere Curiosa.

Veiling
Dinsdag 25 februari as. om 19.00 uur

Kijkdagen
Vrijdag 21, zaterdag 22 en zondag 23 februari 2014 van 11.00 tot 17.00 uur

ABA veilt weer een aantal bijzondere objecten en voorwerpen afkomstig uit particuliere collecties. Wij verwachten daar grote belangstelling voor. Het is ditmaal voor elk wat wils. Zo kregen wij o.a. het verzoek van enkele verzamelaars hun collecties stripalbums, keramiek, antieke boeken, affiches, antieke tegels en zilver, te gelde te maken. Het is weer echt een te gekke veiling waar je, je hart aan kan ophalen.

Geveild zal worden:

Bullet Wetenschap, Technologie en Boekwetenschap. Waaronder een aantal kavels bijzondere boeken over stoommachines en stoomschepen uit de tijd, met vele illustraties.

Bullet Een ruime collectie Geschiedenis, Architectuur en Topografische literatuur. Waaronder bijzondere kranten, meerdere gebonden oude soms antiquare jaargangen. En een zeldzaam lot over de politieke stroming ‘De Kabouters’.

Bullet Kunst-, Muziek- en Fotografieboeken veelal van uitermate goede kwaliteit. Zeldzame kavels popmuziek gebaseerd op diverse specialisaties, waaronder: David Bowie, Frank Sinatra, The Beatles, Bob Dylan en vele andere artiesten en stromingen.

Bullet Literatuur en Poëzie. Naast een lot Simon Carmiggelt, een zeer zeldzaam kavel ‘Ding Magazine’ en de nodige andere 19e en 20e eeuwse poëten.

Bullet Stripalbums en Plaatjesalbums. Maar liefst 60 kavels kinderboeken, strip-, plaatjes- en pop-upalbums. Waaronder werk van Richard Corben, Toonder en Jacques Glénat. Softcovers, hardcovers, zeldzaam werk, striptijdschriften zoals ‘De Vrije Balloen’. Alles met als kwaliteitsaanduiding goed, zeer goed tot nieuwstaat. Kortom een te uitgebreide collectie om slechts in enkele highlights te kunnen vangen.

Bullet Antieke Kaarten en Prenten. Enkele kavels met kaarten en topografie van Caspar Merian en Isaak Tirion.

Bullet Een goed vertegenwoordigde categorie antieke boeken en manuscripten. Binnen deze categorie een aantal bescheiden doch soms uitermate zeldzame uitgaven, waaronder een prachtige grote nieuwe ingebonden Bijbel. Zeldzaam is het ‘Triumphos da virtude’. Een in perkament gebonden preek ter ere van stadhouder Willem V, van de hand van de opperrabbijn (David Cohen d’Azevedo 1746-1792) van de Portugese Synagoge te Amsterdam. Het prachtige geïllustreerde Het ‘Leven en bedryf van den vermaarden Zeeheld Cornelis Tromp’, et al. En andere werken van o.a. Dapper en François Valentyn.

Bullet Curiosa en Antiek met o.a.: bakelieten radio’s, platenspelers, klokken, antieke meubels, stoelen, kasten, ornamenten, etc. overwegend uit boedels van de Amsterdamse grachtengordel. Een uitspringer is een volledig intacte eiken kapstokwand in Art Deco.

Bullet Voorts in deze veiling twee extra categorieën Keramiek, Antieke Tegels en Zilver. Bestaande uit fraaie blauwe, sepia en polychrome tegels en tegeltableaus uit Amsterdamse grachtenpanden. Daarnaast een ruime collectie toegepaste keramische kunst van o.a. bekende vintagekunstenaars. Het zilver bestaat uit miniaturen en gebruiksvoorwerpen van het eerste en het tweede gehalte, waarvan enkele antiek.

Resultaten van deze veiling

0001-0500 Boeken - Bibliografie, Letterkunde [2]
0501-1000 Boeken - Wetenschap en Technologie [12]
1001-1500 Boeken - Geschiedenis en Topografie [19]
1501-2000 Boeken - Kunst en Geïllustreerd [27]
2001-2500 Boeken - Literatuur en Poëzie [11]
2501-3000 Boeken - Strips en Plaatjesalbums [60]
3001-3500 Boeken - Diversen [3]
3501-4000 Antieke Kaarten en Prenten [3]
4001-4500 Boeken - Antiquarisch [53]
4501-4700 Curiosa, Antiek & Efemera [49]
4701-4800 Keramiek en Antieke Tegels [42]
4801-5000 Zilver [29]
5001-5500 Beeldende Kunst, Fotografie en Affiches [45]

Totaal aantal kavels [355]