V 29|22.12.2014

Veiling 29 – Leegverkoop van Meubelfabriek ’De Zilveren Hamer’ & ABA’s Boeken, Prenten en Kunstveiling.

Veiling
Maandag 22 december a.s. om 19.00 uur.

Kijkdagen
Vrijdag 19, zaterdag 20, zondag 21 en maandag 22 december 2014 van 11.00 tot 17.00 uur.

Locatie veiling en kijkdagen
Quellijnstraat 127, 1073 XH te Amsterdam

Geveild zal worden:

Opheffingsveiling van Meubelfabriek ‘De Zilveren Hamer’.
ABA veilt bijzondere met de hand gestoffeerde meubels van Meubelfabriek ’De Zilveren Hamer’, waaronder tal van handgestoffeerde en gerestaureerde antieke en designmeubelen. Daarnaast komen tientallen rollen duurzame meubel- en gordijnstoffen, kussens, curiosa en fournituren onder de hamer. Gezien de leegverkoop zullen deze items per opbod én per afslag worden geveild. Alle kavels van ‘De Zilveren Hamer’ moeten weg.

ABA’s reguliere boeken-, prenten- en kunstveiling.
Naast de veiling van ‘De Zilveren Hamer’ veilt ABA weer een aantal bijzondere boeken, prenten en kunstobjecten afkomstig uit particuliere collecties.

Bullet Wetenschap, Technologie en Boekwetenschap. Een tal van bijzondere pakketten, waarin het onderwerp Biologie goed is vertegenwoordigd, maar ook de onderwerpen Technologie, Bouw, Auto’s, Architectuur, en Geschiedenis zullen aan bod komen.

Bullet Een ruime collectie Geschiedenis, Architectuur en Topografische literatuur. Waaronder veel pakketten Amsterdamse en Nederlandse topografie. In deze veiling ook weer veel aandacht voor het buitenland o.a. Frankrijk, Indonesië en Egypte.

Bullet Kunst-, Muziek- en Fotografieboeken. Veelal van uitermate goede kwaliteit. De onderwerpen zijn: Theater, Architectuur, Podiumkunst, Muziek, Beeldende Kunst, Fotografie, Popmuziek, Jiddische Kunst, Kunstgeschiedenis, Design en Biografie. Een deel van de boeken in deze categorie is nieuw.

Bullet Bibliografie en Letterkunde.
Bijzondere naslagwerken, catalogi, studies en essays over boeken en letterkunde.

Bullet Stripalbums en Plaatjesalbums. Plaatjesalbums, fraaie kinderboeken en stripalbums met o.a. Suske en Wiske, Sjors en Sjimmie, werk van Tardi en Kresse. Maar ook underground literatuur zoals De Vrije Balloen en Gummi.

Bullet Literatuur en Diversen. In deze categorie ook weer vele pakketten en losse uitgaven met betrekking op onderwerpen, zoals: Judaïca, Kookboeken, Erotica, Filosofie, Literatuur, Poëzie en literatuur waaronder Reviana en Mulischiana.

Bullet Antieke kaarten en prenten. Deze keer een bescheiden collectie van Gravures, Etsen, Lithografieën en Kaarten.

Bullet Een collectie Antieke Boeken en Manuscripten. Binnen dit onderwerp bevinden zich een aantal bijzondere uitgaven. Interessant zijn o.a. het uitermate zeldzame Tercüme-i şerh-i Siyer-i Kebir een filosofisch werk over het Islamitische recht. Daarnaast de gebruikelijke verzameling van literaire antiquaria.

Bullet Curiosa en Antiek. Kavels uit bijkans elk segment binnen deze categorie zoals: Glas, Zilver, Toegepaste Kunst, Designvoorwerpen, Blikken Speelgoed, Disneyana, Keramiek, Speldjes, Puzzels, Efemera, Kalenders, Meubels, Bakeliet, Postzegels, Het Koningshuis, Ansichtkaarten, Papierknipkunst, Art Deco, Art Nouveau, Sierraden, Et cetera.

Bullet Beeldende Kunst, Fotografie en Affiches. Een verassende collectie van wereldberoemde kunstenaars. Geveild zullen worden werk van o.a.: Roy Lichtenstein, Salvador Dali, Jean Cocteau, Kees van Dongen, Demiak, Man Ray, Sol Lewitt, Brassai, Joseph Beuys en Corneille. Maar ook origineel werk van Herman Brood met een uitstekende provenance zal de revue passeren. Voorts zullen tal van opmerkelijke affiches onder de hamer komen, waarvan Stanley Kubricks’ 2001 Space Odyssey en een tentoonstellingsaffiche van Käthe Kollwitz in het oog springen.

Resultaten van deze veiling

0501-1000 Boeken - Wetenschap en Technologie [19]
1001-1500 Boeken - Geschiedenis en Topografie [26]
1501-2000 Boeken - Kunst, Muziek en Fotografie [33]
2001-2500 Boeken - Bibliografie en Letterkunde [10]
2501-3000 Boeken - Strips en Plaatjesalbums [26]
3001-3500 Boeken - Literatuur & Diversen [24]
3501-4000 Antieke Kaarten en Prenten [13]
4001-4500 Boeken - Antiquarisch [83]
4501-5000 Curiosa en Antiek [65]
5001-5500 Beeldende Kunst, Fotografie en Affiches [54]
6001-6500 Zilveren Hamer Curiosa [16]
6501-7000 Zilveren Hamer Meubelstoffen en Kussens [49]
7001-7500 Zilveren Hamer Handgestoffeerde Meubels [60]
7501-8000 Zilveren Hamer Gereedschap en Diversen [13]

Totaal aantal kavels [491]