V35|8.3.2016

Veiling 35 - Boeken, Strips, Prenten, Kunst, Curiosa, Etnografica en Archeologische vondsten

Veiling
Dinsdag 8 maart 2016 om 19.00 uur

Kijkdagen
Zaterdag 5, zondag 6, maandag 7 en dinsdag 8 maart a.s. van 11.00 tot 17.00 uur

Locatie veiling en kijkdagen
Quellijnstraat 127, 1073 XH te Amsterdam

ABA veilt weer een aantal bijzondere objecten en voorwerpen afkomstig uit particuliere collecties.

Geveild zal worden:

Bullet Bibliografie, Letterkunde, Manuscripten en Typografie. Een ruime hoeveelheid Boekwetenschap, het Boekenvak en Manuscripten. Met een fraaie collectie veilingcatalogi.

Bullet Wetenschap, Technologie en Boekwetenschap. Waaronder Auto’s, Biologie, Wiskunde, Psychiatrie, Vrijmetselarij en het magnifieke Encyclopédie pratique de mécanique et d’électricité.

Bullet Een collectie Geschiedenis, Archeologie, Heraldiek en Topografische literatuur. Waaronder een prachtig exemplaar van de Encyclopaedie van Nederlandsch-Indië. Daarnaast de onderwerpen Zeelandia, Admiraal de Ruiter en Judaïca.

Bullet Kunst-, Muziek- en Fotografieboeken. Een uitgebreide collectie Kunstboeken met o.a. aandacht voor Sculptuur, Pop-Up, Architectuur, Toegepaste Kunst, Ikonen, Tapijten, Afrikaanse Kunst, Etnografica, Fotografie, Klokken, Numismatiek, Heraldiek en Topografie. Ook illustratief werk van specifieke kunstenaars, waaronder Anton Pieck, Jacob Bicker Raye, Jan Vermeer von Delft, Carel Fabritius, Victor Vasarely, Edgard Pillet, Sidney D. Gamble, Emilio Pucci, Andrei Nakov, Kasimir Malewicz, Cynthia Young, David Balsells, Jean Pigozzi en Gustave Doré.

Bullet Literatuur, Poëzie en Bibliofiele uitgaven. In deze categorie kavels van uiteenlopende onderwerpen, waaronder tal van samengestelde kavels van W.F. Hermans, Remco Campert, Gerrit Komrij, Gerard van het Reve, Maarten ’t Hart, Hugo Claus, Gerrit Achterberg, Heere Heeresma, Louis Paul Boon, F. Bordewijk, J. Bernlef, Andreas Burnier, Boudewijn Büch, Simon Vinkenoog, Harry Mulisch en Simon Carmiggelt.

Bullet Stripalbums, Stripcuriosa, Plaatjesalbums, Ansichtkaarten, Kinderboeken. De nodige kinderboeken en plaatjesalbums, een collectie van tientallen bijzondere Toonderiana. Een verzameling Kuifjes met hardcover. Werk van Piet Wijn en Kresse.Albums waaronder: Suske en Wiskes, Trigië, Rooie Oortjes, Sjors en Sjimmie, Eric De Noorman, Asterix, Buck Danny, Harald De Viking, waaronder vele eerste drukken in zeer goede staat. En last but not least, een keurig lot Dick Bos.

Bullet Prenten en ander Grafiek. Een ruime verzameling Prenten, Gravures, Kleurenlithografieën, Opticaprenten, Proclamaties, Fotografie en Affiches van hoge kwaliteit. Met onderwerpen als Autoraces, Propaganda, Kunst Exposities, Luchtvaart, Nijntje, Topografie, Reclame, Radio, Politiek, Musicals, Mode, Asiatica en Maritiem. Voorts werken van o.a. Lichtenstein, Jozef Israëls, Abraham Rademaker, Dick Bruna, Heinrich Swoboda, Mauve, Janssonius, Bulder en Yves Brayer.

Bullet De collectie Oude-, Antieke boeken, Manuscripten en andere Zeldzame Boeken is deze veiling divers. Zo’n tweehonderd antieke werken zullen worden geveild, waaronder de categorieën Jeugd en Kinderboeken, Fabelen, Muziek, Literatuur, Geneeskunde, Kunst, Topografie, Geografie, Architectuur, Geschiedenis, Religie, Biologie, Fauna, Theater, Poëzie, Medicijnen, Woordenboeken, Wiskunde, Filosofie, Chemie, Design, Klassieken en Atlassen. De collectie omvat werken van o.a. M. Nieuwenhuijzen, Jean Joseph Aveillio, Hendrik Frijlink, Joseph Addinson, Jacob Cats, John Young, Flavius Josephus, Th. C. Lilienthal, Dante Alighieri, Charles Dickens, Multatuli, Johan Jacob Schmidt, L’Abbé Barthélemy, Hugo de Groot, Lukas Rotgans, Mr. Jacobus Scheltema, Willem Bilderdijk, John Moore, Harriet Beecher Stowe, P.H. Suringar, Constantijn Huygens, Fokke Simonsz., J.J.L. ten Kate, Gerard van Loon, Vergilius, H. Tollens, Seneca, J.F. Martinet, Isaac Vossius, Desiderius Erasmus, Martin Luther en tientallen andere auteurs.

Bullet Curiosa, Antiek en Efemera. Een veelomvattende collectie Curiosa en Antiek: Weegschalen, Fototoestellen, Blikken Speelgoed, Dinky Toys, Postzegels, een set bijzondere puzzels van M.C. Escher, Munten, Gebruiksvoorwerpen, Asiatica, Stereoscopische Plaatjes, Porselein, Mineralen, Ikonen, Maskers, Sculpturen, Spellen, Bidprentjes, Folders, Kaarten, Reclamemateriaal, Tobacconalia, Blikken, Toverlantaarn Plaatjes, Vrachtwagenmascottes waaronder het Michelinmannetje, Flipje en de Holland Duck, Glas, Stenen Werktuigen, Fossielen en vele andere parafernalia en gebruiksvoorwerpen.

Bullet Etnografica Enkele bijzondere en curieuze voorwerpen, waaronder een collectie maskers, sculpturen en potten uit o.a. Ivoorkust, Angola en Indonesië.

Bullet Beeldende Kunst, Affiches en Fotografie. Werk van o.a.: Corneille, Klaas Gubbels, Joan Miro, Dick Bruna, Govert Buijs, Hans Innemee, Karel Appel, H.E. Roodenburg, Paul Smith, Silvia Kristel en Jan Veth. Een zeer bijzondere en unieke verzameling originele schetsen en ontwerpen van Maarten Dubbelman en Koekkoek. Fraai zijn de giclées in beperkte oplage van de vorig jaar overleden Amsterdamse stadsschilder Stef Verbraeken. Voorts de gebruikelijke prenten, gravures, etsen en ander grafiek die deze categorie sieren.

Bullet Heel bijzonder is de buitengewoon zeldzame museale Molkenboer Kunstcollectie, die bestaat uit schilderijen en litho’s van de bekende Nederlandse Kunstenaars Theo en Antoon Molkenboer. Deze verzameling die is ingebracht door de erven Molkenboer is voorzien van een uitmuntende en gedetailleerde provenance.

Kortom: Wederom een veiling om trots op te zijn!

Resultaten van deze veiling

0001-0500 Boeken - Bibliografie, Letterkunde [22]
0500-1000 Boeken - Wetenschap en Technologie [8]
1001-1500 Boeken - Geschiedenis en Topografie [7]
1501-2000 Boeken - Kunst en Geïllustreerd [45]
2001-2500 Boeken - Literatuur en Poëzie [18]
2501-3000 Boeken - Strips en Plaatjesalbums [108]
3001-3500 Boeken - Diversen [6]
3501-4000 Prenten en andere Grafiek [52]
4001-4500 Boeken - Antiquarisch [163]
4501-4700 Curiosa, Antiek & Efemera [86]
5001-6000 Beeldende Kunst [55]
6001-6500 Molkenboer Collectie [8]

Totaal aantal kavels [578]