V 28|17.11.2014 / 5001-5500 Beeldende Kunst, Fotografie en Affiches

Kavel #: 5033

[Affiches] Jane Avril

Henri de Toulouse-Lautrec (1864-1901)
Paris
Depot Chez Kleinmann
1893
Zeer zeldzame Lithografie.
Op karton gelijmd.
Vervuild, beschadigd.
Gesigneerd in de steen, links midden, in de afbeelding.
In de steen, onderaan, in de afbeelding: "Depot Chez Kleinmann / 8, Rue de la Victoire" (adress cut in half)
60 x 79 cm, boven en onder bijgesneden.
Jane Avril, artiestennaam van Jeanne Beaudon, ook wel Jane La Folle of Mélinite genaamd (Parijs, 31 mei 1868 - aldaar, 16 januari 1943) was een Frans danseres. Ze is waarschijnlijk de meest bekende cancan-danseres ooit en kreeg met name bekendheid, omdat Toulouse-Lautrec haar veelvuldig geschilderd heeft. Toegeschreven aan Toulouse-Lautrec.
Verkocht: € 200